Read Mihotavé stíny by Patricia Briggs Free Online


Ebook Mihotavé stíny by Patricia Briggs read! Book Title: Mihotavé stíny
The size of the: 4.45 MB
Edition: Fantom Print
Date of issue: April 14th 2015
ISBN: 8073983052
ISBN 13: 9788073983055
The author of the book: Patricia Briggs
Language: English
Format files: PDF

Read full description of the books:

Povídková sbírka Mihotavé stíny přivádí čtenáře zpět do světa automechaničky a kožoměnkyně Mercedes Thompsonové, tentokrát se však nejedná o její příběh, nýbrž o pohled do zákulisí celé série. Sbírka obsahuje deset povídek a dvě vystřižené scény, které přibližují život a pohled ostatních postav. Autorka se v povídkách vrací do hluboké minulosti, například v srdceryvném příběhu Samuela a Ariany, nebo setrvává v současnosti a poskytuje čtenářům vhled do života vedlejších protagonistů série. Díky tomu se mohou čtenáři lépe seznámit například s Asilem, Benem, či Warrenem a jeho přítelem Kylem.

Read Ebooks by Patricia BriggsRead information about the author

Ebook Mihotavé stíny read Online! Librarian Note: There is more than one author in the Goodreads database with this name.

Patricia Briggs was born in Butte, Montana to a children’s librarian who passed on to her kids a love of reading and books. Patricia grew up reading fairy tales and books about horses, and later developed an interest in folklore and history. When she decided to write a book of her own, a fantasy book seemed a natural choice. Patricia graduated from Montana State University with degrees in history and German and she worked for a while as a substitute teacher. Currently, she lives in Montana with her husband, children and six horses and writes full-time, much to the delight of her fans.


Ebooks PDF EpubAdd a comment
Read EBOOK Mihotavé stíny by Patricia Briggs Online free

Download PDF: mihotav-stny.pdf Mihotavé stíny PDF